Zemėlapių skenavimas, konvertavimas, instaliavimas i GPS

Viskas apie žemėlapius ir „software'ą“.

Moderatoriai: Fizz, ginpe, rimasx

Zemėlapių skenavimas, konvertavimas, instaliavimas i GPS

Bilijonas » 2008-Sau-21 Pir 23:38

Gal dar yra forume keliaujanciu pesciomis daugiau negu vazinejanciu. Keliaujant po miskus net ir Lietuvos Topo zemelapis yra nelabai detalus, truksta smulkesniu keliu, kvartaliniu, vienisu sodybu ir pan. Gal kas zino budu kaip patikslint , kad ir esama Lietuvos Topo zemelapi. Nors manau gal lengviau butu nusiskenuot miskininku ar zemetvarkininku turimus 1:10 000 zemelapius, jie sudaryti LKS 94 kordinaciu sistemoj, pririst prie kordinciu, vektorizuot, konvertuot i GPS suprantama formata ir ikraut i nesiojama irengini. Gal kas tai jau esat isbandes. Mane domintu kaip pasidaryt zemelapius Garmin map60CSx navigatoriui. Gal kas zinot nuorodu i tokia informacija ar saltinius kaip tai padaroma?
GPS Starter'is

Re: Zemėlapių skenavimas, konvertavimas, instaliavimas i GPS

satis » 2008-Sau-22 Ant 07:36

Bilijonas rašė:Gal dar yra forume keliaujanciu pesciomis daugiau negu vazinejanciu. Keliaujant po miskus net ir Lietuvos Topo zemelapis yra nelabai detalus, truksta smulkesniu keliu, kvartaliniu, vienisu sodybu ir pan. Gal kas zino budu kaip patikslint , kad ir esama Lietuvos Topo zemelapi. Nors manau gal lengviau butu nusiskenuot miskininku ar zemetvarkininku turimus 1:10 000 zemelapius, jie sudaryti LKS 94 kordinaciu sistemoj, pririst prie kordinciu, vektorizuot, konvertuot i GPS suprantama formata ir ikraut i nesiojama irengini. Gal kas tai jau esat isbandes. Mane domintu kaip pasidaryt zemelapius Garmin map60CSx navigatoriui. Gal kas zinot nuorodu i tokia informacija ar saltinius kaip tai padaroma?

[Norėdami matyti nuorodas forume turite užsiregistruoti!] Buvo ideta savadarbe pograma ir dideles diskusijos, bet man kazko nelabai gavosi, bet reikia daugiau padirbeti. O topo ziauriai nusivyliau. O dar tokia kaina praso...
GPS Starter'is

raldas » 2008-Sau-22 Ant 09:59

Aš padares Lietuvos Zemėlapį iš keletos senesniu LT zemelapiu versiju ir naudoju savo Garmin map60CSx . Jis gavosi daug detalesnis nei LT TOPO 1,3. Daugiau pažymėta kaimo keliukų ir kaimelių. Parašyk savo el.p raldas@pilaite.lt
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

Mr.Haris » 2008-Sau-22 Ant 10:12

raldas rašė:Aš padares Lietuvos Zemėlapį iš keletos senesniu LT zemelapiu versiju ir naudoju savo Garmin map60CSx . Jis gavosi daug detalesnis nei LT TOPO 1,3. Daugiau pažymėta kaimo keliukų ir kaimelių. Parašyk savo el.p raldas@pilaite.lt

O IGO galima toki detalu padaryti?
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

geodriver » 2008-Sau-22 Ant 12:14

LT TOPO 1.3 tai tik bajeris,jokios tikros ten topografijos nėra,su mašina važiuojant tai aišku detalumo užtenka bet keliautojams su dviračiais ar pėsčiomis tai netinkama
GPS Starter'is

raldas » 2008-Sau-22 Ant 12:56

Tai Garmino gmapsupp.img failas, kam jis dar tinka as nežinau. Aš ji naudoju skraidant parasparniu kai nereikia routinimo.
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

satis » 2008-Sau-22 Ant 13:13

raldas rašė:Tai Garmino gmapsupp.img failas, kam jis dar tinka as nežinau. Aš ji naudoju skraidant parasparniu kai nereikia routinimo.

Tai sudedi kelis zemelapius i viena img ir dziaugiesi. Topo routina, o kitu viska apacioje matai :) O su "gmaper" (jei gerai atsimenu pavadinima) gali i kita formata pervesti, tik nezinau, kas koki naudoja.
GPS Starter'is

raldas » 2008-Sau-22 Ant 17:01

Džiaugsmas tame, kad sudėjus juos GPSmap60csx rodo juos iškart visus, kaip pastebejau vienuose yra tai ko nėra kituose. Man jis geresnis nei Lietuva TOPO 1,3. Beto dar įtraukiu atskira savo sudarytą draudžiamų ir pavojingų zonų bei aerodromų žemėlapį ko man reikia skraidant. Iš meniu galima nereikalingą žemelapį išjungt.
Kitais formatais nesidomėjau nežinau....
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

remyz » 2008-Vas-15 Pen 14:59

Bilijonas rašė:Gal dar yra forume keliaujanciu pesciomis daugiau negu vazinejanciu. Keliaujant po miskus net ir Lietuvos Topo zemelapis yra nelabai detalus, truksta smulkesniu keliu, kvartaliniu, vienisu sodybu ir pan. Gal kas zino budu kaip patikslint , kad ir esama Lietuvos Topo zemelapi. Nors manau gal lengviau butu nusiskenuot miskininku ar zemetvarkininku turimus 1:10 000 zemelapius, jie sudaryti LKS 94 kordinaciu sistemoj, pririst prie kordinciu, vektorizuot, konvertuot i GPS suprantama formata ir ikraut i nesiojama irengini. Gal kas tai jau esat isbandes. Mane domintu kaip pasidaryt zemelapius Garmin map60CSx navigatoriui. Gal kas zinot nuorodu i tokia informacija ar saltinius kaip tai padaroma?

As naudoju "Ozi Exploer" programa ir naudoju su delninuku.
Naudoju plansetus nuskanuotus 1:10 000. Labai patogu. Yra visi keliukai, kvartalines ir t.t., tik problema su plansetu gavimu, nes tai slapta-mokama informacija.
GPS Starter'is

Bilijonas » 2009-Sau-20 Ant 18:13

Nekūrsiu naujos, atgaivinsiu seną temą, gal per šį laiką, šiam fronte atsirado kas nors naujo.
Pavyzdys būtų lenkų autoriaus dzūkijos žemėlapis.
[Norėdami matyti nuorodas forume turite užsiregistruoti!]
Jį GPSe galiu pasileist kartu su Lietuvos TOPO, tik jis kažkaip netiksliai "pririštas" kvartalinės pasislinkę per kokius 100m ir ne visas man rūpimas teritorijas apima. Man rūpimų miškų turiu "pririštus" AEROFOTO tif formato žemėlapius. Programa MapEdit jų neatidaro, nes neregistruota. Gal kas turi "vaistų" ar žino kokią nuorodą veikiančios. Gal dar yra kokių programų su kuriom būtų galima nuo "pririšto" rastro nusikopijuot bent jau kvartalinių tinklą ir isimest i Garmin GPSmap 60CSx.
GPS Starter'is

remyz » 2009-Sau-20 Ant 20:59

Dzukijos neturiu. Galiu padeti tik su zemaitija
Rasykit miskas@zebra.lt
GPS Starter'is

Bezobrazas » 2009-Sau-22 Ket 16:31

buvo čia tokia tema [Norėdami matyti nuorodas forume turite užsiregistruoti!]
Su MOAGU demo versija pavyko šiaip ne taip. O pilnos versijos neišbandžiau.
Susidaro toks įspudis, kad tą Moagu kažkoks megėjas sukompiliavo iš kelių skirtingų programų ir gal ar patobulino kažką.
Žemėlapiai veikia, bet lėtai žiauriai.
GPS Starter'is

Bilijonas » 2009-Sau-23 Pen 01:01

Šia temą perskaičiau. Tai kiek supratau iš to MOAGU aprašymo ji topografiniuose žemėlapiuose net žalią miško spalvą panaikina , kad tik anie greičiau pasikrautų ir suspėtų pasislinkt. Pagrinde palieka tik kelius ir reljiefą. Tai aerofoto nuotraukos manau tam visai netiks, na bet reikės pabandyt. Studijuoju įvairius rusų forumus, manau vis kažka elementaraus rasiu, kad bent jau kvartalinių tinklą užsinešt ant LT Topo žalių dėmių. Šeip pėsčiomis vaikštant žemėlapio pasikeitimo greitis manau nebus trūkumas. MOAGU aprašyme giriamasi kad 10000x10000 pikselių žekėlapį suspėja garminas "stūmdyt" dviratininkams, tai ką jau man ten pėsčiomis lenktyniaut su dviračiu. Dėkui už nuorodą.
GPS Starter'is

Bezobrazas » 2009-Sau-23 Pen 17:47

nelabai bandžiau tos žalios spalvos panaukinti. Naudojau ne aeronuotraukas, bet tokius tarybinių laikų LT topografinius žemėlapius, ten ir kvartalinės buvo. Nemanau kad pasikeitė kas labai. Na o su 10000x10000 kolkas neaišku. Dar nepirkau pilnos versijos
GPS Starter'is

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių