Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

Viskas apie Garmin žemėlapius ir „software'ą“.

Moderatoriai: Fizz, ginpe, rimasx

Re: Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

amnx » 2016-Lie-12 Ant 12:04

Fedingas moka už duomenis ir licenzijas visiems - Garmin, Hnit-baltic, NZT, GIS-Centras ir t.t. O osm viską gavo už dyką, ir siūlo už dyką. Kažkaip man labai sunku patikėti kad mėgėjai viską ten nupiešė savo rankomis. :) O šiaip opensorce tuo ir pasižymi, jokios atsakomybės už nieką, jei yra klaida tai galbūt ją pataisys, o gal ir ne, niekas netikrins ir per galvą už tai neduos. Už dyką gi viskas. O Fedingui visi paskambins, parodys pirštais ir paklaus už ką mokėjo pinigus. :)
GPS Starter'is
 
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 2012-Geg-23 Tre 08:20

Re: Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

Rolis666 » 2016-Lie-12 Ant 21:28

Už pinigus perkant bet ką kad ir parduotuvėje juk nepirksi defektuoto daikto, kiekvienas žiuri kad produktas būtu kokybiškas. :wink: O gavus už dyka, turint omeny OSM žemėlapius niekam ir nepasiskūsi dėl broko, :wink: Kaip Cigonai sako "Dovanotam arkliui niekas į dantis nežiūri" :D
Vartotojo avataras
GPS Ekspertas
 
Pranešimai: 1808
Užsiregistravo: 2012-Bir-05 Ant 21:42

Re: Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

Fizz » 2016-Lie-13 Tre 12:22

ja ja savadarbis yra savadarbis.... ziurejau as ten kur tipo upe padaryta ir duomenys imti is kazkokio tipo upes.lt puslapio ar panasiai....
tai jau tam upes.lt patikrinau ten kur praleidau vaikyste, tai vieno normalaus tilto truksta, tai cia tiek kiek as zinau 5km upes ruozo, per visa nezinia kiek truksta ir ko :D tai kai tokius duomenis naudoji zemelapy , net nesinori kalbet
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
GPS Guru
 
Pranešimai: 1436
Užsiregistravo: 2008-Rgp-27 Tre 11:48
Miestas: N55_41.989 E21_09.683

Re: Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

OpenStreetMap » 2016-Lie-16 Šeš 22:10

amnx rašė:Fedingas moka už duomenis ir licenzijas visiems - Garmin, Hnit-baltic, NZT, GIS-Centras ir t.t. O osm viską gavo už dyką, ir siūlo už dyką.


Na OSM „gavo“ tai tik teisę naudoti ORT10LT vektorizavimui. Visa kita yra supaišyta pačių savanorių. Tiesa, naujausiais laikais naudojami NŽT, LAKD, VS ir pan. šaltiniai duomenų palyginimui su tuo, kas yra OSM. Tik negalima sakyti, kad šitokio palyginimo naudos gavėjai yra išskirtinai tik OSM, nemažai pastebėjimų eina atgal duomenų tiekėjams, kur taisomi tie patys duomenų rinkiniai, kuriuos vėliau perka ir tas pats fedingas. Taip kad kai kuriais atvejais OSM gerina ir fedingo gaminamų žemėlapių kokybę. Čia tokiu būdu sprendžiama viena iš sudėtingesnių testavimo problemų - „orakulo problema“, kai sunku patikrinti didelius duomenų kiekius neturint alternatyvaus šaltinio.

amnx rašė:Kažkaip man labai sunku patikėti kad mėgėjai viską ten nupiešė savo rankomis. :)


Jei pasakyčiau, kad prie paišymo prisidėjo (bent po vieną taškiuką) daugiau nei tūkstantis žmonių (Lietuvoje), ar būtų lengviau patikėti? Kiekvieną mėnesį atsiranda po 30 naujų žmonių (dauguma, aišku, po vieno pakeitimo nebegrįžta), o keičia kas mėnesį po 60 skritingų žmonių.

amnx rašė:O šiaip opensorce tuo ir pasižymi, jokios atsakomybės už nieką, jei yra klaida tai galbūt ją pataisys, o gal ir ne, niekas netikrins ir per galvą už tai neduos. Už dyką gi viskas. O Fedingui visi paskambins, parodys pirštais ir paklaus už ką mokėjo pinigus. :)


Na tai tikrai nėra tiesa :-) OSM projekte nuo pat pradžių visuose žingsniuose aiškinama, kad negalima imti info iš kitų žemėlapių, kas tai bebūtų, registrų centras ar google maps. Prieš ~10 metų buvo net vienas masiškas duomenų pašalinimas, nes buvo įtarta, kad keliai nubraižyti pagal google žemėlapius. Jei būtų visi dėję skersą ant autorinių teisių, tai adresai būtų ne tik Vilniuje (drąsiausia savivaldybė duomenis atvėrė nepasibaiminę RC), bet ir visoje Lietuvoje pilnai suvesti.

O dėl klaidų taisymo tai tikriausiai plati diskusija. Juk jei kažkas pasako, kad va čia yra neteisingas gyvenvietės pavadinimas arba trūksta gyvenvietės, ką jūs darysite? Taisysite ar visgi perduosite pranešimą apie klaidą NŽT? Negi turite kažkokius diff'us, kurie kiekvieną kartą gavus naujus duomenų rinkinius iš oficialių tiekėjų „užmaunami“ prieš kuriant galutinį produktą?

Sutinku, kad OSM atveju niekas negali ieškoti kaltų ir tuo labiau prašyti kompensacijos, bet juk ir fedingas neprisiima 100% atsakomybės (ir negali to daryti), juk jei blogos gyvenvietės ar adresai, atsakomybė nubanguoja NŽT arba RC?

O dėl operatyvumo, suraskite kokią klaidą ir užregistruokite pastabą (žinomai suprantamai ir aiškiai aprašę) ir pažiūrėkite, per kiek laiko į tą pastabą bus sureaguota. Kaip jau buvo minėta, pataisius duomenis naują žemėlapį bus galima atsisiųsti jau kitą dieną, fedingas tikriausiai negalės padaryti tokio dalyko dėl skirtingo žemėlapių kūrimo proceso.
Kaip pridėti pastabas aprašyta čia: [Norėdami matyti nuorodas forume turite užsiregistruoti!]

P.S. Aš šiaip į fedingą ir kitus komercinius žemėlapių kūrėjus žiūriu kaip į vyresniuosius kolegas, o ne kaip į konkurentus. Manau anksčiau ar vėliau naudingiau būtų bendradarbiauti, o ne šaipytis. Manau naudos tikrai gali gauti abi pusės, jei susėstų ir išsiaiškintų, kas ko siekia, kas kuo domisi, ką gali ir ko negali :-) Girdėjau Vokietijoje naujus Oregon parduoda ir su OSM žemėlapiais ;-)
Vartotojo avataras
GPS Starter'is
 
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 2013-Kov-17 Sek 18:20
Miestas: Vilnius

Re: Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

OpenStreetMap » 2016-Lie-16 Šeš 22:32

Fizz rašė:tai jau tam upes.lt patikrinau ten kur praleidau vaikyste, tai vieno normalaus tilto truksta, tai cia tiek kiek as zinau 5km upes ruozo, per visa nezinia kiek truksta ir ko :D tai kai tokius duomenis naudoji zemelapy , net nesinori kalbet


Tiltas šiuo atveju yra tik orientyras (POI). Upės vektorius vis tiek bus geras, taigi maršrutizuosis gerai ir realus kelias/tiltas žemėlapyje matysis (na nebent tai kažkoks mažiukas pėsčiųjų tiltukas po medžiais, dėl ko nesimato ortofoto).

Kitas dalykas, vedant duomenis iš upese.lt yra „einama“ per visą upę ir sutikrinama upese.lt informacija tiek su OSM, tiek intakai su GDR'u, tiek šiaip ORT10LT matomais objektais (todėl ir užtrunka naujų upių patikrinimas). Taigi didesni tiltai tikrai bus pastebėti ir pridėti tiek į upese.lt, tiek ir į OSM kaip plaukimo taškai (didesni tiltai kaipo tokie manau jau tikrai visi yra OSM'e). Beje, taip „einant“ būna pataisomi ir GDR upių duomenys.. Ar tik ne jie naudojami ir komerciniuose Garmin žemėlapiuose? Gal ir vėl nors ir truputį, bet vis tiek padedame kolegoms? ;-)
Vartotojo avataras
GPS Starter'is
 
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 2013-Kov-17 Sek 18:20
Miestas: Vilnius

Re: Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

Rolis666 » 2016-Lie-16 Šeš 22:46

Replikos numestos pastebėjimas: Kaip galima nubraižyti OSM žemėlapyje kiataip pagal google ar kitus žemėlapius kelius jai jie ten realiai yra ir jos nepastumdysi kitaip pieši taip ir ten kur jie tiksliai randasi, vingioja ir panašiai. :wink:
Vartotojo avataras
GPS Ekspertas
 
Pranešimai: 1808
Užsiregistravo: 2012-Bir-05 Ant 21:42

Re: Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

OpenStreetMap » 2016-Lie-17 Sek 07:32

Rolis666 rašė:Kaip galima nubraižyti OSM žemėlapyje kiataip pagal google ar kitus žemėlapius kelius jai jie ten realiai yra ir jos nepastumdysi kitaip pieši taip ir ten kur jie tiksliai randasi, vingioja ir panašiai. :wink:


Tiesioginiai arba netiesioginiai „easter eggs“ (t.y. tyčinės ar netyčinės klaidos).

Bet realiai jei imsime tą senąjį incidentą su google maps, tai reikia nepamiršti, kad tuo metu ne tik kad nebuvo leidimo naudoti ORT10LT, ir Bingo nebuvo, bet net ir Yahoo Vilniui dar nebuvo gautas. Taigi VISI keliai buvo braižomi išskirtinai tik pagal GPSR'u surinktus pėdsakus. Kai kelių pribraižoma labai daug labai staigiai, o pėdsakų nėra - iš karto įtarimas, kad iš kažkur nuvogti duomenys (esu tais laikais po visą dieną praleidęs važinėdamas mašina/dviračiu ir rinkdamas pėdsakus, tai suprantu, kiek pėdsakų gauti realu, o kiek - ne). Plius atsirasdavo duomenys grupėmis konkretiems miestams, ir kažkaip sutapdavo duomenų kiekis google maps ir įvestas į OSM, t.y. tos gatvės/objektai kurių nėra google maps, neatsirasdavo ir OSM. Plius, kaip suprantu, niekas į krūtinę nesimušė „nene, čia ne iš GM“.
Vartotojo avataras
GPS Starter'is
 
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 2013-Kov-17 Sek 18:20
Miestas: Vilnius

Re: Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

Ponas Niekas » 2016-Rgp-23 Ant 16:20

Sveiki,
ar galima įdiegti šį žemėlapį į tokius automobilinius navigatorius:

Garmin nuvi 58 LM
Garmin Drive 50 LM ?

Aprašyme radau "... nors ir palaikomas NUVI bei ZUMO serijų navigatoriuose..." , bet apie Drive seriją neužsimenama. Gal tuo metu, kai buvo tai rašoma, Drive serija dar nebuvo išleista? Reikėtų žinoti tiksliai.

Neįsižeiskite, bet "liaudies meistrų" patarimai tipo " ...galiu nulaužti, duok savo e-mailą..." manęs šiuo atveju nedomina. Noriu žinoti, ar galima ir kaip tai galima padaryti oficialiai, legaliai, korektiškai...
GPS Starter'is
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2007-Lap-10 Šeš 12:43

Re: Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

Fizz » 2016-Rgp-23 Ant 19:36

manau galima, tik kad neroutina su juo, bet veikt veiks
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
GPS Guru
 
Pranešimai: 1436
Užsiregistravo: 2008-Rgp-27 Tre 11:48
Miestas: N55_41.989 E21_09.683

Re: Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

Laimonas1971 » 2016-Rgs-08 Ket 21:14

Kaip suprantu iš saito garmin.lt, oficialusis Garmin atstovas Lietuvoje pasikeitė.
GPS Starter'is
 
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2011-Rgs-24 Šeš 13:39

Re: Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

HuskyAG » 2017-Vas-03 Pen 13:00

Gal galima sužinoti saraša prietaisu su kurieis offroad 2.5 dirba 100% korektiškai. Noriu nusipirkti tam reikalui naudota.
GPS Starter'is
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2008-Gru-28 Sek 11:47

Re: Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

Fizz » 2017-Vas-03 Pen 13:26

jei butu pasaulyje kas nors 100% korektiškai, tai but kazkas tokio :)

a ko nepaskambini atstovams ir nepasiklausi?
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
GPS Guru
 
Pranešimai: 1436
Užsiregistravo: 2008-Rgp-27 Tre 11:48
Miestas: N55_41.989 E21_09.683

Re: Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

efka_lt » 2017-Vas-07 Ant 11:28

Pasirodo jau yra Lietuva TOPO Offroad v2.2 ...
Hmm, o iš garmin.lt kažkodėl tokių naujienų neišgirsti-tenka pas piratus sužinoti...
Huawei P20 Pro, Garmin Colorado 400t, Garmin Tactix
GPS Starter'is
 
Pranešimai: 65
Užsiregistravo: 2011-Gru-27 Ant 09:19

Re: Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

Fizz » 2017-Vas-07 Ant 19:50

jei LT nesistengia, visi pas piratus !
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
GPS Guru
 
Pranešimai: 1436
Užsiregistravo: 2008-Rgp-27 Tre 11:48
Miestas: N55_41.989 E21_09.683

Re: Lietuvos TOPO Offroad žemėlapis

efka_lt » 2017-Bal-13 Ket 14:05

Lietuva TOPO Offroad atsinaujino į v2.3

Aikit pas garminą pasiimt :)
Huawei P20 Pro, Garmin Colorado 400t, Garmin Tactix
GPS Starter'is
 
Pranešimai: 65
Užsiregistravo: 2011-Gru-27 Ant 09:19

AnkstesnisKitas

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių
cron