Garmin GPSmap 60

Viskas apie Garmin žemėlapius ir „software'ą“.

Moderatoriai: Fizz, ginpe, rimasx

Re: GARMIN GPSmap 60Cx

raldas » 2009-Geg-17 Sek 21:08

Atnaujinau ir aš. Viskas veikia normaliai. :D
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

kompiuteris » 2009-Bir-03 Tre 19:55

Sveiki

Esu naujas 60CSx vartotojas, norėčiau pasidalinti įspūdžiais. Kadangi tai pirmas mano GPS imtuvas, tai palyginti su kuo nors nelabai galiu, susidėjau Lietuvos žemėlapį, pora dienu pasibandžiau, keletas dalykų užkliuvo.
Pirma problema kaip jau minėjo anksčiau, paleidus Route ir pasirinkus Calculate įrenginys pradeda skaičiuoti ir pasiekus 100% sustoja, užgesta šviesa ir po kiek laiko gražiai išsijungia (ekranas „feidina“). Įjungus iš naujo visada vėl pasileidžia Calculate ir kartais praeina, kartais vėl nulūžta. Šiaip tai maždaug ~70% atvejų taip pakimba. Kai pasiekia 100% ir laukia kažko spaudi Cancel ir vėl dirba normaliai t.y. aparatas nebūna pakibęs. Tas pats galioja tiek įrenginyje sukūrus Route, tiek įsikėlus iš MapSource.

Antra kas nelabai aišku, yra programinės įrangos versija. Aparatas buvo su Software version 3.90/GPS SW Version 2.00m. Paleidus tiek parsiustą 3.90 atnaujinimą tiek WebUpdate praneša kad įrenginyje jau yra naujausia programinė įranga. Nors kiek pasiskaitinėjau GPS chipseto yra 3.00 versija. Šiaip daug kas peikia 3.9 versija, kaip nestabilia, skundžiasi kad prapuolė D raidė kai priima WAAS/EGNOS signalus . Nors pas mane rodo tą D raide kartais. Taip pat tokios kalbos eina kad į naujesnius modelius montuoja ne SIRF GPS chipsetus o kažkokius MTK. Pas mane ant dėžutės yra SIRF emblema, o kaip patikrinti viduriuose nežinau kol kas. Bute paklaida siekia kokia 5 – 8 m, lauke vaikštant po miestą laikosi 3 m. Tai va dabar neapsisprendžiu ar bandyt pereit į 3.7 versiją ir ar paleisti chipseto atnaujinimą, nes jei skirtingi tai maža kas gali atsitikt :) . 60CSx savininkai parašykit kokios versijos pas jus stovi, jei ką pažiūrėt galima 2 kartus spaust MENU, pasirinkt Setup ENTER, System ENTER, MENU Software Version ENTER.

Dar vienas keistas dalykas, kad vietoj 64 MB korteles buvo 256 MB, gal kokiam Fedinge sumaišė :) . O šiaip pats aparatas labai smagus, kas labai erzina tai kad MapSource programoje su peles ratuku neina zoominti, visa kita pakenčiama.
Tiek žinių :)
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

bigas » 2009-Bir-03 Tre 21:20

kompiuteris rašė: Pirma problema....
Antra kas nelabai aišku, yra .....
Prirasei cia visa romana, o svarbiausiu dalyku ( ko reikia kad atsakyti) ir nepaminejai
1. Koks zemelapis ( ir kokia versija) buvo naudojamas ?
2. Kokiu atstumu ( nors mazdaug) buvo pasirenkamas paskirties taskas?
3. Kokioje salyje buvo STARTO ir kokioje - FINISO taskai?

Dar vienas keistas dalykas, kad vietoj 64 MB korteles buvo 256 MB, gal kokiam Fedinge sumaišė
Nu dabar pats pamastyk.
Is kur galima siandien dar gauti nauju 64MB ?? Jau ir 128 nebebuna, ir 256 MB - didziule retenybe.
O kai paprasai is flash korteliu gamintojo 256MB, tai atsako - tu ka, tyciojiesi. Mes jau ir 512MB nebegaminam. Minimumas - 1GB. Jei nori labai 256 ar 512MB - galim tau specialiai uzmarkiruoti 1GB korteles su tokiais uzrasais. Bet uz tai turesi sumoketi siek tiek daugiau (nei uz 1GB) . Suprask - papildomas, nestandartinis darbas.
GPS Starter'is

kompiuteris » 2009-Bir-03 Tre 22:15

bigas rašė:
kompiuteris rašė: Pirma problema....
Antra kas nelabai aišku, yra .....
Prirasei cia visa romana, o svarbiausiu dalyku ( ko reikia kad atsakyti) ir nepaminejai
1. Koks zemelapis ( ir kokia versija) buvo naudojamas ?
2. Kokiu atstumu ( nors mazdaug) buvo pasirenkamas paskirties taskas?
3. Kokioje salyje buvo STARTO ir kokioje - FINISO taskai?

Žemėlapis Lietuva TOPO V1.07 NT. Jun 2009
Įkeltas per MAPSOURCE
Visi maršrutai šitame žemėlapyje, tolimiausi tai tarp miestų VLN KNS KLP, 250 km max.
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

raldas » 2009-Bir-04 Ket 08:23

Visų pirma patikrink ar neprivedei kelių to pačio žemėlapio atrakinimo raktų Mapsourse programoje (nereikalingus ištrink).
Dar jei GPS naudoji akumuliatorius 2*1,2V pasitikrink ar meniu nustatyme nustatyta- NiMH (svarbu!)
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

kompiuteris » 2009-Bir-04 Ket 13:45

raldas rašė:Visų pirma patikrink ar neprivedei kelių to pačio žemėlapio atrakinimo raktų Mapsourse programoje (nereikalingus ištrink).
Dar jei GPS naudoji akumuliatorius 2*1,2V pasitikrink ar meniu nustatyme nustatyta- NiMH (svarbu!)

Žemėlapis įrašytas vieną kartą t.y. nesidubliuoja, elementai irgi nurodyti tvarkingai, šiaip tas vyksta ir pajungus per USB. Papostinau video [Norėdami matyti nuorodas forume turite užsiregistruoti!]. Mane visgi domina GPS SW version kur pas mane 2.00m, kokios versijos pas jus stovi?
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

raldas » 2009-Bir-04 Ket 18:37

Software Ver 3,90 GPS SW Version 3,00s
Jokių problemų.
Mano kolegų šį modelį turi apie 30 žmonių - veikia lux. ir ore ir ant žemės.
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

raldas » 2009-Bir-04 Ket 19:05

Is video atrodo kad pas tave labai senas žemėlapis. Gal but be routinimo.
Pas mane jis visai kitaip rodo.
pasitikrink: is žemėlapio lango-> meniu->setup map-> pasirink - i
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

kompiuteris » 2009-Bir-04 Ket 20:12

raldas rašė:Is video atrodo kad pas tave labai senas žemėlapis. Gal but be routinimo.
Pas mane jis visai kitaip rodo.
pasitikrink: is žemėlapio lango-> meniu->setup map-> pasirink - i

Keista, o kaip tas "kitaip" atrodo? Pas mane Lietuva TOPO V1.07 NT. Jun 2009, sudėtas per MapSource kaip šitam forume aprašyta, per tą meniu žiūrint yra Vilnius, Kaunas, Klaipeda, Siauliai, Panevezys, Utena, Telsiai, Taurage, Marijampole, Alytus ir International Marine Point Basemap, , Jan 2001.
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

raldas » 2009-Bir-05 Pen 07:50

Be to sudarant maršrutą vieną tašką renkiesi LT žemėlapyje, galinį baziniame, jau vien dėl to maršruto tau neskaičiuos.
Įdedu ekrano palyginimą tavo ir mano tos pačios vietovės.
Prikabinti failai
RamuciaiM.jpg
RamuciaiM.jpg (32.1 KiB) Peržiūrėta 11486 kartus(ų)
RamuciaiT.JPG
RamuciaiT.JPG (13.71 KiB) Peržiūrėta 11465 kartus(ų)
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

kompiuteris » 2009-Bir-05 Pen 09:07

raldas rašė:Be to sudarant maršrutą vieną tašką renkiesi LT žemėlapyje, galinį baziniame, jau vien dėl to maršruto tau neskaičiuos.
Įdedu ekrano palyginimą tavo ir mano tos pačios vietovės.

Labas,
dėkui už paveikslėlius, palyginau pas save, pas mane Map Detail yra Normal, uždėjus ant Most vaizdelis toks pats kaip ir pas tave. O kodėl galinį renkuosi baziniame? Tašką rinkausi prie Šventosios, be to matosi Lietuvos Topo žemėlapio riba jūroje.

Šiaip pasidomėjau, ne pas mane vieną tokios problemos :)
[Norėdami matyti nuorodas forume turite užsiregistruoti!]
[Norėdami matyti nuorodas forume turite užsiregistruoti!]
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

raldas » 2009-Bir-05 Pen 12:26

Riba matosi, bet ekrano apačioje užrašas basemap.
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

kompiuteris » 2009-Bir-05 Pen 14:23

raldas rašė:Riba matosi, bet ekrano apačioje užrašas basemap.

Teisingai pastebėta, čia todėl kad pas mane žemėlapio detalumas Normal, prie jo ant 5 km mastelio persijungia į Basemap. Tačiau patikrinau, problema išlieka net kai maršruto taškai uždedami esant Mapsource. Netgi sukūrus maršrutą MapSource ir jį perkėlus į GPS'ą, tas pats bug'as išlenda. Nelabai atseku, ar čia nuo atstumo problema ar taškų skaičiaus, savaitgalį reikės pabandyt perinstaliuot žemėlapį, su softo keitimu kol kas nenoriu prasidėt :)
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

Xamiakas » 2009-Bir-07 Sek 20:31

Kol isleis pataisyma 3.90 softui, reiketu downgreidint iki vienu atnaujinimu senesnio, nes su juo viskas veike normaliai. Bet kadangi as tingiu tai daryti :) pastebejau kad nuo to luzinejimo kazkiek padeda jei ekrano apsvietima padarai nustatymuose kad visada butu yjungtas 100%, bent jau mano gaidziui veikia sitas bajeris
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

kompiuteris » 2009-Bir-07 Sek 23:57

Xamiakas rašė:Kol isleis pataisyma 3.90 softui, reiketu downgreidint iki vienu atnaujinimu senesnio, nes su juo viskas veike normaliai. Bet kadangi as tingiu tai daryti :) pastebejau kad nuo to luzinejimo kazkiek padeda jei ekrano apsvietima padarai nustatymuose kad visada butu yjungtas 100%, bent jau mano gaidziui veikia sitas bajeris

O kokia pas tave chipseto softo versija?
Vartotojo avataras
GPS Starter'is

AnkstesnisKitas

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias