Garmin koordinates

Viskas apie Garmin žemėlapius ir „software'ą“.

Moderatoriai: Fizz, ginpe, rimasx

Garmin koordinates

Sadyvra » 2010-Bir-11 Pen 21:47

Sveiki, gal kas nors turite kokį "koordinačių pradžiamokslį"?
Nesiseka man su tom koordinatėm. Pvz., [Norėdami matyti nuorodas forume turite užsiregistruoti!] randu reikalingą tašką, LKS formate N platumoje koordinates suvedu, pereinu E ir pirmo skaičiaus nebegaliu įvesti, nes maps.lt pirmas skaičius 6, o mano prietaise aktyvūs tik 0 ir 1. Kai bandau suvęsti WGS formatą, pakimbu jau pačioje pradžioje, nes jau N nebegaliu įvesti trečio skaičiaus - reikalingas slaičius prietaise neaktyvus.
Dar vienas klausimas, kaip konvertuoti žemėtvarkininkų X Y ašių skaičiukus į Garmin suprantamą formatą?
Ir dar vienas - kuo skiriasi Garmin "h ddd.ddddd¤" "h ddd¤ mm.mmm'" ir "h ddd¤ mm' ss.s""? Tikriausiai supratot, kad vietoje mažų kvadratukų, turėjo būti rutuliukai, bet neradau jų kodo :).
Iš anksto visiems dėkoju už atsakymus/komentarus.
P.S. - jeigu tai svarbu, prietaisas Nuvi 1390
GPS User'is

Re: Garmin koordinates

Sadyvra » 2010-Bir-14 Pir 12:26

Alio, asai, negi niekas nieko negali pasakyti apie koordinates?
GPS User'is

skridus » 2010-Bir-17 Ket 15:18

nesu koks tai asas, bet kadangi ir man šiek tiek įdomu buvo susigaudyti koordinatėse ir prietaisas panašus (nuvi1310), pabandysiu paaiškinti kas gavosi.
Kad LKS Garminas nesupras tai didelė tikimybė, nes tai greičiausiai šifruojasi Lietuvos koordinačių sistema ar kažkas panašaus, tai akivaizdu kad prietaisai neturės lokalios koordinačių sistemos.
Su WGS pabandžiau ir be didesnių problemų viskas gavosi, pvz. imame Žaliojo tilto Vilniuje (Kalvarijų g. pradžia) koordinates WGS:
54.691345, 25.279941
Garmine išsirenkame formatą h ddd.dddddº, įvedame N 54.69134, E025.27994 (įvesti leidžia po vieną skaičių mažiau, bet kadangi po kablelio, tai nėra svarbu). Pasižiūrime į navigatoriaus žemėlapį ir matom kad atsidūrėme ant to paties tilto.
Dėl žemėtvarkininkų koordinačių nieko negaliu pasakyti, nes su jais jokių reikalų neturėjau.
Garmino koordinatės mano niekuo neparemta nuomone turbūt reiškia tai:
h ddd.dddddº - laipsniai su trupmenine dalimi,
h dddºmm.mmm' - laipsniai, minutės su trupmenine minučių dalimi,
h dddºmm'ss.s" - laipsniai, minutės, sekundės su trupmenine sekundžių dalimi.
maps.lt bei maps.google.com naudoja ir h ddd.dddddº (laipsniai su trupmenine dalimi) formatą.
GPS Starter'is

Sadyvra » 2010-Bir-17 Ket 16:05

Ačiū už atsakymą. "Badymo" ir googlinimo metodu aš irgi panašiai susiradau, ilgiausiai užtrūko kol supratau, kad po "E" reikia vesti "0", kurio nėra [Norėdami matyti nuorodas forume turite užsiregistruoti!] koordinatėse.
GPS User'is

UDE » 2010-Bir-18 Pen 10:33

Nu kadangi patys jau siek tiek pasidomejot, tai va jums dar populiariausių formatų konverteris is vieno formato i kita.Jei kada prireiktų.
[Norėdami matyti nuorodas forume turite užsiregistruoti!]
UDE

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių