Kas ta bazė?

Tiksliesiems matavimams skirta įranga.

Moderatorius: ginpe

Kas ta bazė?

VLKSM » 2005-Lap-03 Ket 15:32

Skaitydamas apie tuos profesionalius GPS'us vis randu toki pasakyma, kad didesnis tikslumas pasiekiamas esant ten kazkiek km nuo bazes. Tai kas ta baze? kazkoks daiktas kuri turiu nusipirkt su tuo gps'u ar kazoks visuomeniniais tikslais naudojamas gps? Girdejau kad skelbiamas buvo kazkoks konkursas lietuvoje pastayti kazokias stoteles skirtas gps klaidom taisyti. Gal cia kalba eina kaip tik apie tokius dalykus?
VLKSM
 

BAZË

pauliusPROJECT » 2006-Sau-19 Ket 22:29

Pagal koordinačių sistemas GPS matavimų metodai skirstomi į absoliutinius ir santykinius. Absoliutiniu metodu taškų koordinatės nustatomos bendrojoje koordinačių ir laiko sistemoje. Šią bendrąją (absoliutinę) koordinačių sistemą fiksuoja GPS kosminis segmentas. Dabartiniu metu bendrąją koordinačių sistemą apibrėžia WGS 84 parametrai. Absoliutusis metodas taikomas navigacijoje, kur vartotojo padėtis nustatoma matuojant pseudoatstumus mažiausiai iki keturių palydovų. Šis metodas nėra tikslus, klaida sudaro nuo keleto iki keliasdešimties metrų. Geodeziniams matavimams šis metodas netaikomas.
Santykiniu metodu taško padėtis nustatoma santykinėje koordinačių sistemoje tų taškų atžvilgiu, kurių koordinatės žinomos ir laikomos tvirtomis. Matuojama mažiausiai dviem imtuvais, vienas iš jų statomas taške, kurio koordinatės žinomos ir laikomos tvirtomis. Matuojama mažiausiai dviem imtuvais, vienas iš jų statomas taške, kurio koordinatės žinomos, o antrasis – nustatomas taške. Taip sudaroma vadinamoji geodezinė bazė. Bazės galiniuose taškuose abiem imtuvais atliekami sinchroniniai matavimai, priimant signalus iš tų pačių palydovų. Pagal matavimus bazės galiniuose taškuose gaunami nustatomi taško koordinačių prieaugiai tvirto taško koordinačių atžvilgiu. Priklausomai nuo vartotojo turimų imtuvų skaičiaus, tvirtų geodezinių taškų gali būti keletas, nustatomų taškų skaičius taip pat neribojamas. Geodezinių bazių visuma sudaro geodezinį tinklą.
pauliusPROJECT
 


Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias
cron